KDY je Povinnost podat daňové přiznání FO (1)

Vytvořeno | Říjen 17, 2019

Musí fyzická osoba, která má „jen“ příjmy ze závislé činnosti (ze zaměstnání) podat daňové přiznání za letošní rok? Viz aktuální dotaz.

„JEN…“

Toto klíčové slůvko si musíme rozklíčovat…, zpravidla má totiž i jiné příjmy.


Povinnost podat DPFO se v těchto případech řeší podle ustanovení § 38g/2 zákona o daních z příjmů. viz naše články.


NEmusí 🙂

  • jsou-li další příjmy ze závislé činnosti postupně od různých zaměstnavatelů,
  • má zdaňované příjmy (§§ 7 až 10 ZDP) maximálně 6 000 Kč,

nebo

  • jde o příjmy osvobozené od daně,
  • jsou zatíženy srážkovou daní.

Naše RADA

Připomínáme, že podle:

  • 10/3/a ZDP je limit pro osvobození u příležitostných činností 30 000 Kč za kalendářní rok. 🙂

K příjmu ze zahraničí se vrátíme zítra.

Jeden komentář k “KDY je Povinnost podat daňové přiznání FO (1)

  1. Paní M-A na FB: Post author

    Paní M-A. na FB:
    Dobrý den, měla bych dotaz. Předem děkuji za odpověď. Jsem na rodičovské dovolené, a během roku 2019 jsem měla 3 brigády, jak na DPP, tak na DPČ. A zajímalo by mě, zda mám podávat daňové přiznání. Děkuji.
    ADKA:
    DPFO se podávat zřejmě nemusí, ale může být výhodnější ho odevzdat. Více v článku publikovaném v příštím týdnu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *