Náklady na vědu a výzkum lze uplatnit dvakrát?

Vytvořeno | Září 10, 2019

Asi Vás titulek překvapil…


Nicméně je pravdivý! 🙂


Odčitatelná položka od základu daně

Takových odčitatelných položek je více (daňová ztráta, učni…), ale speciální je právě odečet u náklady vynaložených na vědu a výzkum.

Novela

Jedná se o ustanovení §§ 34a34h zákona o daních z příjmů, které byly novelizovány.

Naše RADA

Nutné je proto se seznámit důkladně s novinkami a přechodnými ustanoveními ZDP.

Ale také výkladem vedení finanční správy, zveřejněné v:

  • Informace k aplikaci přechodného ustanovení čl. II bodu č. 14 zákona č. 80/2019 Sb., kterým se mění některé zákony v oblasti daní a některé další zákony.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *