Nárok na daňové zvýhodnění

Vytvořeno | Únor 26, 2019

Většina z nás se aktuálně zabývá daněmi za loňský rok. Bylo by však nerozumné, kdybyste neuplatňovali měsíčně existující daňové výhody. 🙂

Prokazování

Jakými doklady má poplatník daně z příjmů, v tomto případě ze závislé činnosti (zaměstnanec) dokládat všechny možné nároky?


Odpověď nalezneme v § 38l zákona o daních z příjmů.


A co daňové zvýhodnění?

Reagujeme na konkrétní dotaz.


Publikované stanovisko finanční správy potvrzuje, že není nutné, aby zaměstnanec donesl do mzdové účtárny „potvrzení“ od „druhé“ zaměstnavatele. 🙂


K dispozici je tiskopis, který je „nepovinný“.

Z informace FS dále citujeme:

  • „Tam, kde není druhým zaměstnaným poplatníkem uplatňováno daňové zvýhodnění vůbec – stačí i tzv. zkrácené potvrzení „že poplatník neuplatňuje daňové zvýhodnění“.

Jeden komentář k “Nárok na daňové zvýhodnění

  1. ADKA Post author

    Paní Ivana:
    Dobrý den pane Ambroži. Obracím se na Vás s velkou prosbou o radu. Jde o daňového nerezidenta. Aby si mohl uplatnit slevu na děti, musí mít 90% celosvětových příjmů v ČR, to je jasné. Chci se zeptat, zda se do těchto příjmů započítává i vdovský a sirotčí důchod? Případně invalidní? Děkuji moc za jakoukoliv odpověď. I. Kinclová
    ADKA:
    Do částek testovaných se nepočítají příjmy, které nejsou předmětem daně, tj. také zmíněné důchody, více viz v článku publikovaném v tomto týdnu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *