Archiv kategorie: Osvobozené plnění

Umíte Nárokovat DPH (2)?

Vytvořil | 24 července, 2018

Navazujeme na včerejší článek a tentokrát upozorňujeme na souvislost přijatého daňového dokladu s jeho „použitím“. Věcná podmínka nároku na odpočet DPH Nahlédneme-li do zákona o dani z přidané hodnoty, ustanovení §§ 72 a 73, je zřejmé, že není možné uplatnit daň na vstupu u všech přijatých faktur (daňových dokladů). 🙃 Uvedeme si jeden vzorový příklad. Malé s.r.o.… Zobrazit více »

Daň z přidané hodnoty a pohledávky

Vytvořil | 9 května, 2018

Nejvíce frekventovaným dotazem, často spíše přáním plátců DPH, je otázka: Jestli konkrétní plnění (ne)patří do DPH? 🙂 Bohužel je „titulů“, které lze vyjmout z režimu daně z přidané hodnoty, minimum. Myslíme tím případy, kdy uskutečněné „plnění“ není: běžným zdanitelným plněním, osvobozeným plněním, nebo v režimu přenosu daňové povinnosti (reverse charge). Dotaz na BLOGu: Postoupení pohledávky nepodléhá DPH? Řešení… Zobrazit více »