Přerušení odpisování a audit

Vytvořeno | 22 června, 2018

V závěrce k 31. 12. vznikl velký rozdíl mezi účetními a daňovými odpisy, auditorovi se to nelíbí a máme problémy s „jeho výrokem“. 🙃

Poradíte nám? Tak zní stručně jeden z dotazů.


Právo přerušení odpisování se týká jak poplatníků daně z příjmů FO, tak poplatníků Právnických osob!


Auditor vs. Daně

Na problém, který bohužel existuje, že většina kolegů má problémy s daní z příjmů, jsme několikrát upozornili.

RADA

Nechte takový nesoulad řešit komunikací mezi Daňovým poradcem a Auditorem. 🙂

Přerušení odpisování

Předpokládáme, že se jedná o uplatnění § 26/8 ZDP, aby byla optimalizována daň z příjmů právnických osob.

To snadno daňový poradce auditorovi vysvětlí. Je to v pořádku a pro účetnictví:

  • vzniká rozdíl mezi účetními a daňovým odpisy a také zůstatkovými cenami,
  • následně se zkoumá, zda bude či nebude účtováno o odložené dani.

Výrok auditora

Je samozřejmě na něm, jaký výrok napíše do auditorské zprávy.


Nicméně přerušení odpisování nemůže být důvodem pro relevantní připomínky k účetní závěrce. 🙂


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *