Archiv kategorie: Insolvence a DPH

Komplikované vracení DPH u insolvencí

Vytvořil | Leden 9, 2020

Od 1. dubna 2019 platí nová pravidla pro vracení daně z přidané hodnoty u Insolvencí. Teorie a praxe Cenné návody, jak postupovat, byť s velkým zpožděním 🙃, byly v prosinci publikovány na serveru MF. Jedná se o tři materiály: Informace GFŘ k opravě základu daně dle § 46 a násl. a opravě odpočtu daně dle § 74a ZDPH… Zobrazit více »

DPH a dlužník v úpadku, reorganizaci

Vytvořil | Srpen 20, 2018

Nedávno jsme Vám radili, kdy a jak je možné získat daň z přidané hodnoty v případech, je-li dlužník v insolvenci. 🙂 Oprava základu daně Jedná se o specifickou opravu základu daně a zvláštní dobropis, opravný daňový doklad podle ustanovení §§ 44 a 46 zákona o DPH. Dlužník v úpadku Jak má věřitel postupovat, když je jeho dlužník v úpadku, který… Zobrazit více »

DPH od dlužníka a daň z příjmů

Vytvořil | Srpen 10, 2018

Navazujeme na včerejší článek. Jestliže se Vám podaří získat zpět daň z přidané hodnoty 🙂, nezapomeňte na povinnosti k dani z příjmů 🙃. DPH vs. ZDP Z původní faktury (daňového dokladu) jste odvedli DPH, ale neplatili jste daň z příjmů (operace MD 3xx/D 6xx a D 343). Jak zaúčtujeme vrácení DPH? Velmi jednoduše, například operací MD 343/D 648, a výnos… Zobrazit více »

DPH od dlužníka?

Vytvořil | Srpen 9, 2018

Titulek není „SciFi…“, skutečně existují případy, kdy plátce daně z přidané hodnoty může získat „zpět“ odvedenou daň z přidané hodnoty. 🙂 Dotaz Jak je zmíněno v dotaze, jde o situace, kdy je dlužník v Insolvenci. Další podmínky Nárokovat daň z přidané hodnoty lze, ale pouze, jsou-li splněny všechny poměrně striktní podmínky zákona o DPH, a to § 44. Jedná se… Zobrazit více »

Daň z příjmů a vracení DPH

Vytvořil | Květen 30, 2013

Aktuální dotaz navazuje na možnost vracení DPH u „Insolvence“. Daň z příjmů – účtování (a DPH) Čtenáři našeho blogu, též podle dříve publikovaných rad, se podařilo získat zpět daň z přidané hodnoty podle ustanovení § 44. Vrácení však musíme zaúčtovat. Ovlivní vrácení DPH daň z příjmů? ANO! U původního plnění byla ve výnosech samozřejmě účtována jen částka v úrovni… Zobrazit více »