Archiv kategorie: OdčPoložka Ztráta

JAK uplatnit „dodatečně“ daňovou ztrátu?

Vytvořil | Červenec 7, 2020

Po slunném víkendu, který jste si určitě užili, je nutné se věnovat daním. Je totiž nabídnuta možnost ušetřit již za loňský rok! 🙂 „Zpětně“ Novela zákona o daních z příjmů je účinná od 1. července, ale skutečně lze aplikovat uplatnění této odčitatelné položky „zpětně“! Základní pravidla: Za dvě bezprostředně předcházející zdaňovací období. Maximální částka je 30 000 000 Kč.… Zobrazit více »

Daňové novely od 1. července

Vytvořil | Červenec 1, 2020

DNES nemusí být podána daňová přiznání k dani z příjmů za kalendářní rok 2019, ale jde o významný okamžik, neboť nabývá účinnost několik novel daňových zákonů. 🙂 Uvádíme proto stručný přehled těchto novinek. Zákon o daních z příjmů Je nyní možné zpětné uplatnění daňové ztráty (*). Daň z přidané hodnoty Do 10% sazby nově patří: ubytovací služby, různé kulturní a sportovní… Zobrazit více »

Čínská chřipka a daňové ztráty

Vytvořil | Červen 18, 2020

Včera jsme vám připomněli poslední oficiální daňová opatření. Všichni doufáme, že budou následovat další potřebné legislativní kroky… 🙂 Změny u daňových ztrát Na aktuální dotaz, jak je to s novelou zákonů kvůli rozšíření možnosti uplatnit daňové ztráty, odpovíme jen krátce. Návrhy… Novela, resp. původní návrh se upravil.. Například se plánuje její uplatnění – daňové ztráty vykázané za… Zobrazit více »

Letošní daňová ztráta nepropadá

Vytvořil | Září 18, 2019

Na jednoduchý dotaz máme příznivou krátkou odpověď! 🙂 Modelová situace Poplatník vykázal v daňovém přiznání za kalendářní rok 2019 daňovou ztrátu z příjmů z nájemného. Propadá tato daňová ztráta? Řešení Nikoliv! 🙂 Ve zdaňovacích obdobích 2020 až 2024 – podle vůle poplatníka – je možné tuto ztrátu využít. Samozřejmě to platí jen pro dílčí daňové základy §§ 6 až 10:… Zobrazit více »

Hospodářský rok a Daňová ztráta (1)

Vytvořil | Říjen 23, 2018

Zvláštním účetním (a zdaňovacím) obdobím je tzv. Hospodářský rok, období, které na rozdíl od kalendářního roku nezačíná 1. lednem, ale v jiném měsíci a trvá dvanáct kalendářních měsíců. Přechody mezi Kalendářním rokem a Hospodářským rokem Pravidla upravuje zákon o účetnictví v paragrafu třetím. „Přechodné“ účetní období může být kratší nebo delší než dvanáct kalendářních měsíců. Vedení účetní… Zobrazit více »