DPH a změna zdaňovacího období

Vytvořeno | Leden 28, 2019

Nezapomněli jste v pátek na tiskopise daňového přiznání k DPH „zaškrtnout“ změnu zdaňovacího období:

  • ze čtvrtletního
  • na měsíční? 🙂

Teorie

KDY tak můžeme učinit, uvádí § 99a zákona o dani z přidané hodnoty.


Základním omezením je, aby plátce neměl za rok 2018 obrat vyšší než 10 milionů korun…


Naše RADA

Ověřte si tuto možnost – máte na to čas jen do čtvrtka 31. ledna!

Výhoda je nesporná, čtvrtletní plátce má skutečně méně administrativy.


Je-li fyzickou osobou, nemusí ani podávat měsíčně kontrolní hlášení. 🙂


A vracíme se na začátek článku – není-li informace o změně uvedena na Vámi podaném daňovém přiznání, zašlete včas informaci o úpravě zdaňovacího období samostatným sdělením na Finanční úřad.

Jeden komentář k “DPH a změna zdaňovacího období

  1. Pan Michal na FB Post author

    Pan Michal na FB:
    Nemáte to v článku obráceně?
    ADKA:
    Opravdu je jedním z limitů obrat 10 Mio Kč, viz text zákona o DPH:
    Změna zdaňovacího období podle § 99a
    (1) Plátce se může rozhodnout, že jeho zdaňovacím obdobím pro příslušný kalendářní rok je kalendářní čtvrtletí, pokud
    a) jeho obrat za bezprostředně předcházející kalendářní rok nepřesáhl 10 000 000 Kč,
    b) není nespolehlivým plátcem,
    c) není skupinou a
    d) změnu zdaňovacího období oznámí správci daně do konce měsíce ledna příslušného kalendářního roku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *