Fyzická osoba a Opravné položky

Vytvořeno | Červen 12, 2019

Reagujeme krátce na jednoduchý aktuální dotaz.

Jak je to se snížením základu daně, může fyzická osoba tvořit opravné položky k nedobytným pohledávkám?


Máme na mysli samozřejmě tzv. zákonné (daňové) opravné položky. 🙂


Zákon o rezervách

Ač se jedná o snížení základu daně, odpověď nenajdeme v zákoně o daních z příjmů, ale v zákoně o rezervách.

Podmínka účtování aj.

Podle § 2/2 zákona o rezervách, jednou z podmínek je „…o kterých bylo účtováno ve výnosech…“.

Naše RADA

To znamená, že poplatník daně z příjmů fyzických osob, pokud má příjmy podle 7 ZDP a účtuje (výdaje prokazuje), může tvořit daňové opravné položky. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *