Opravy majetku a co DPH?

Vytvořeno | Říjen 24, 2019

Aktuální dotaz se týká novely zákona o DPH, a to § 78da.

Dotaz

  • Týká se tato novinka všech prací na nemovitosti? 🙃

Teorie

Několikrát jsme Vás informovali o zásadní novince v zákoně o DPH, která se týká:

  • povinnosti testovat významné opravy nemovitých věcí (částka vyšší než 200 000 Kč v úrovni bez DPH),
  • po dobu deseti let, a
  • případně je-li změna využití takového majetku typu osvobozená plnění místo pro zdanitelná plnění, korekce původního nároku.

Řešení

Povinné testování se týká jen a jen významných oprav nemovitých věcí! 🙂

Naše RADA

Položky vynaložené na údržbu vůbec neřešte!  🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *