Osvobození od daně není (někdy) zadarmo!

Vytvořeno | Duben 6, 2018

Omlouváme se za trochu zmatečný titulek. 🙃

V řadě případů je bohužel pravdivý. 🙂

Povinné hlášení (udání)

Několik článků se v posledních měsících věnovalo Vaším dotazům:

  • Je tento konkrétní příjem osvobozen od daně?

Viz kategorie Osvobozené příjmy FO.


ANO, ALE

Mnoho odpovědí bylo příjemných:

  • ANO, daň z příjmů fyzických osob je ve Vašem případě osvobozen od daně,
  • ALE, současně jsme připomínali, že existuje povinnost oznámit osvobozené příjmy podle ZDP.

Agent Bureš si takto představuje správu daní v České republice – viz jeho snahy zavést udavačský web kvůli EET.


Nicméně zákon o daních z příjmů platí, proto si zkontrolujte:

  • Jestli máte povinnost Hlášení podle § 38v ZDP podat.
  • Aby Vám sankce uvedená v § 38w nehrozila.

Opět Vás odkazujeme na publikované články: kategorie Hlášení FO osvobozených příjmů.


Vážení,

snad jsou to Vaše poslední daňové starosti za loňský rok.

Užijte si příjemný víkend. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *