Podíly na zisku

Vytvořeno | Listopad 21, 2018

Téma dnešního článku je jasné, jak se zdaní podíly na zisku vyplácené společností s ručením omezeným.

Aktuální dotaz

Jedná se o možnosti osvobození, to znamená, že SRO nemusí provést zdanění 15% srážkovou daní.

Osvobození? ANO, ale…

Tato varianta je možná pouze pro příjemce právnické osoby, jsou-li splněny podmínky stanovené v zákoně o daních z příjmů v § 19/1/ze, resp. v odstavci druhém a třetím.


Mateřskou společností je obchodní korporace a má podíl v dceřiné společnosti po dobu nejméně dvanácti měsíců alespoň desetiprocentní podíl.

Nemůže se jednat o dceřinou společnost, která je v likvidaci,


Naše Rada

V těchto případech neprovede v dotaze zmíněné SRO srážku daně (účtuje závazek na D 364) a výnos (zaúčtovaný u příjemce na D 665) uvede mateřská společnost v daňovém přiznání jako plnění osvobozené od daně na řádku 110 spolu se zvláštní přílohou vysvětlující věcnou náplň.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *