Podmínky pro závodní stravování

Vytvořeno | Únor 2, 2021

KDO je zaměstnancem?

Reagujeme na krátký dotaz k včerejšímu článku a videu. 🙂


Tazatelka ptá, jestli společník má nárok na stravenkový paušál.


Odpověď je překvapivě jednoduchá, protože zákon o daních z příjmů:

  • si v § 6/2 stanoví, kdo je “zaměstnancem”!

Jde o všechny fyzické osoby, které mají příjmy podle § 6/1 ze závislé činnosti, tj. i společník s.r.o.  🙂 (“člen korporace”).


Naše RADA

Tato podmínka se novelou zákona o daních z příjmů nezměnila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *