Pozor na osvobozené příjmy!

Vytvořeno | Srpen 17, 2020

Zjistili jste, že nemusíte podávat zítra daňové přiznání, protože máte pouze příjmy osvobozené od daně?

Dobrá vs. špatná zpráva

Jistě jste se zaradovali, že nebude „nic“ odevzdávat, ale hlavně „nic“ platit…! 🙂

V daních mají dobré zprávy často dovětek – „ALE“… 🙃

Hlášení osvobozených příjmů

Musíme vám připomenout, že se v zákoně stanovených případech – podle § 38v ZDP – se musí odevzdat Hlášení, i když se žádná daň z příjmů neplatí.


Nesplnění této povinnosti je, jak už je to v době Agentovy vlády zvykem – tvrdě sankcionováno. 🙃


Naše RADA

Existují výjimky, kdy se ani toto nepříjemné Hlášení podávat nemusí – viz naše předchozí články. 🙂

Jeden komentář k “Pozor na osvobozené příjmy!

  1. ADKA Post author

    Dotaz na BLOGu:
    Musím nahlásit prodej rodinného domu, za 6 milionů, když daň nebudu platit?
    Z jiných příjmů mně nevznikla povinnost podat daňové přiznání.
    ADKA:
    Nemusíte, viz zítřejší článek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *