Referentské vozidlo

Vytvořeno | Květen 3, 2016

A daňové náklady?

OA a 1 %

Pokud je třeba osobní vůz používán pro podnikání a současně může zaměstnanec vůz využít pro soukromou spotřebu, dodaňujeme v § 6, v závislé činnosti 1 % vstupní ceny předmětného auta.

Daňové náklady?

Běžné provozní náklady tohoto auta nekrátíme.


To platí i pro daňové odpisy, neboť neuplatním § 28/6 ZDP.


"Usmívající

Tento postup potvrzuje i názor Generálního finančního ředitelství publikovaný v Pokynu D-22, v části § 24/2, bod 26.

PHM

Něco jiného je PHM, které si referent – zaměstnanec u soukromých kilometrů hradí sám.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *