Rezerva a FO

Vytvořeno | 27 října, 2016
Je daňovým nákladem? ANO, což potvrzuje následující TIP! 🙂

Zákon o rezervách

Předpokládáme, že dotaz se týká tzv. daňové, tj. zákonné rezervy na opravy hmotného majetku.

To znamená, že se postupuje podle § 7 zákona o rezervách.


Daňovou rezervu může tvořit nejen právnická osoba, ale také fyzická osoba s příjmy podle dílčího daňového základu § 7 (Samostatná činnost) a § 9 (Pronájem).


🙂

Dodejme, že není podmínkou u fyzické osoby vedení účetnictví.

🙃

Na pozitivní informaci následuje trochu méně příjemné doplnění – hodnota vytvořené rezervy musí být složena na vázaný účet do termínu pro podání daňového přiznání.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *