Manko jako daňový náklad?

Vytvořeno | 22 února, 2022

Pro mnoho účetních je otázka v titulku nesmyslná. Ale přesvědčíme Vás, že při účetní uzávěrce je třeba si ji položit a nalézt správnou odpověď Vám pomůžeme! Reagujeme také na aktuální dotaz.

Co je manko?

Jedná se podle účetních předpisů, § 30/10/a ZÚč o situace, kdy „…skutečný stav je nižší než stav v účetnictví…“.

Nedaňový náklad?

ANO, viz § 25/2 zákona o daních z příjmů: „…Mankem se rozumí inventarizační rozdíl, kdy skutečný stav je nižší než účetní…“.

Daňový náklad?

Ve výjimečných případech ANO, viz § 58 Vyhlášky a možnost kompenzace. 🙂

Naše RADA

Prohlédněte si pečlivě naše VIDEO 🙂:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *