Problémy se zpracováním Kontrolního hlášení

Vytvořil | 19 února, 2024

Za kalendářní měsíc leden se odevzdává Kontrolní hlášení „až“ za týden, 26. února. Většina plátců bude KH zpracovávat a odesílat tento týden.

INFO Finanční správy

Mohou nastat komplikace 🙃…, proto uvádíme celý text sdělení FinS.

V úterý 6. února 2024 byla zveřejněna a instalována nová verze elektronického formuláře kontrolního hlášení (KH) na portálu MOJE daně v aplikaci Elektronická podání pro finanční správu (rovněž viz – struktury XML souborů).

V souvislosti s instalací do nového prostředí EPO3 byly bohužel zjištěny technické problémy, které způsobují samovolné chyby v e-formuláři KH. V některých případech není možné KH přes aplikaci EPO vůbec odeslat. Technické problémy v oblasti podání KH se týkají pouze aplikace EPO na portálu MOJE daně. Podání prostřednictvím datové schránky s validní přílohou e-formuláře KH v požadovaném formátu a struktuře (XML) generované softwarem třetích stran není dotčeno.

Na odstranění veškerých závad spolu s naším dodavatelem intenzivně pracujeme a za vzniklé komplikace se omlouváme. Z důvodu tohoto technického omezení samozřejmě nebudou udělovány sankce za případné pozdní reakce plátců na výzvy k podání KH, jejichž lhůta pro reakci spadá do období, kdy aplikace EPO a e-formulář KH na portálu MOJE daně nebyly zcela funkční.

E-podpora portálu MOJE daně: Technická podpora aplikací portálu MOJE daně – Finanční správa (mfcr.cz).

Naše RADA

Zkontrolujte si, zda Vámi zpracované Kontrolní hlášení bylo řádně odesláno. 🙃

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *