Co je nového u (osvobozeného) nájmu nemovitých věcí?

Vytvořeno | 11 listopadu, 2021

Navazujeme na včerejší článek, ve kterém jsme Vás upozornili na témata projednávaná za zářijovém Koordinačním výboru Komory daňových poradců (KOV KDP).

Doplňujeme poznámky k následující oblasti.

DPH: Nájem nemovitých věcí

Diskuse byla uzavřena „s rozporem“…  Co bylo konkrétně nejasného?

Pokud byla nájemní smlouva uzavřena před 1. 1. 2021, bylo přáním na jiném KOV KDP dovodit, že těchto smluv se nové ustanovení § 56a zákona o DPH netýká.

Připomínáme – resp. již jsme Vás několikrát „varovali…“, vskutku musí být x-nájmů nyní osvobozených od daně. 🙃

Pokus to byl neúspěšný.

A přes snahu renomovaného daňového poradce, který podrobil kritice předchozí zdůvodnění Finanční správy, nepodařil se ani tento druhý pokus.

Naše RADA

Doporučujeme respektovat účinnost zákona o DPH, § 56a odst. 3, i pro dříve uzavřené smlouvy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *