Zapomněli jste nahlásit osvobozené příjmy?

Vytvořil | 10 dubna, 2024

Na skutečnost, že platí oznamovací povinnost podle § 38v ZDP, „hlášení“, jsme vás již několikrát upozorňovali. Problém je zejména u “soukromých” fyzických osob…, jak vyplývá z opakovaných dotazů.

Limit

Jde o případy, kdy takový jednotlivý příjem za loňský rok vyšší než 5 000 000 Kč, ale netýká se to například prodeje nemovitých věcí.

Termín

Hlášení se musí podat v „zákonném termínu“ pro podání daňového přiznání. ALE… Platí pro každého, i když jinak nemusí fyzická osoba podávat daňové přiznání. Pokud jste na tuto povinnost nyní zapomněli, nedodrželi jste termín 2. dubna 🙃  – existuje řešení?!

Daňové přiznání

Podejte daňové přiznání a tím také hlášení v elektronické formě do 2. 5. 2024, nebo nejlépe prostřednictvím daňového poradce do 1. července 2024, kterému dáte plnou moc!

Sdělení Finanční správy je trochu zmatečné, podle našeho názoru nic nebrání poplatníkům, aby podali daňové přiznání, i když žádnou daň doplácet nebudou (neboť základ daně, resp. daňová povinnost není velká a uplatní slevy na dani apod.). 🙂

Naše RADA

Zkontrolujte si včas, jaké příjmy jste získali v roce 2023!

2!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *