Dohody o provedení práce a optimalizace

Vytvořeno | 26 února, 2020

Reagujeme na aktuální dotaz a nabízíme možnou optimalizaci! 🙂

Povinnost podat DP DPFO?

Podle § 38g/2 zákona o daních z příjmů nevzniká tato povinnost, pokud má fyzická osoby příjmy ze zaměstnání od jednoho plátce (není-li souběh), jestliže učinil prohlášení.


Dále se nepodává DP u příjmů zdaněných srážkovou daní – zde předpokládáme, u dohod o provedení práce. 🙂


Výhody při podání daňového přiznání

Jsou-li skutečně splněny výše uvedené podmínky, z dotazu nemáme všechny relevantní informace, může být výhodnější daňové přiznání zpracovat a odevzdat!

Nabízí to zákon o daních z příjmů v § 36/7.


V daňovém přiznání například poplatník uplatní slevu na dani, získá díky přeplatku daň, která byla odvedena formou srážkové daně. 🙂


Naše RADA

Daňové přiznání se zpracuje v těchto situacích na jednodušším tiskopise pro závislou činnost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *