Hlášení o osvobozených příjmech „dodatečné“?

By | 10 června, 2022

Několikrát jsme v článcích zdůrazňovali, že poplatník daně z příjmů fyzických osob, ač nemusí podávat daňové přiznání (a zaplatit daň), má jinou povinnost. 🙃

Oznámení

Tak se nazývá podle námi zmíněné Hlášení o osvobozených příjmech fyzické osoby podle § 38v ZDP, správci daně se sděluje poplatník:

„a) výši příjmu,

b) popis okolností nabytí příjmu,

c) datum, kdy příjem vznikl.“

Výjimka

Je možná jen pro příjmy, u nichž si skutečnosti může zjistit správce daně z dostupných rejstříků a evidencí.

Sankce

Za nepodání Hlášení jsou v § 38w ZDP uvedeny astronomické sankce! 🙃

„Dodatečné“ Hlášení?

Odpovídáme na aktuální dotaz – termín je „…do konce lhůty pro podání daňového přiznání…“.

Proto je ještě čas do 1. července. 🙂

Naše RADA

Vážení,

zkontrolujte si, zda Vám nevznikla povinnost podat Hlášení – a je-li tomu tak, domluvte se s daňovým poradcem, který vše zařídí na základě plné moc – a nebudete v prodlení!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.