Naše „české“ peníze (a daně) a černých 400 000 000 Kč

Vytvořil | 6 října, 2021

Na Blogu se zabýváme daněmi, radíme Vám mimo jiné, jak lze v souladu se zákony ušetřit na dani. Odrazujeme Vás od nekalých operací, viz například článek „Čapí hnízdo a 200 000 000 Kč je jen špička ledovce…“, fiktivních faktur za reklamu, na což upozornila německá Finanční správa, což „někam zapadlo“, neboť je známo, kdo v té době ovládal resort Financí… 🙃.

Vraťme se k titulku a pro občany, kteří se v daních neorientují, si vysvětlíme, jak Premiér České republiky záměrně lže. Pokusíme se o krátký komentář z pohledu Auditora a Daňového poradce a zodpovíme si sedm otázek 🙂.

Praní špinavých peněz a naše volby?

Zveřejněné informace se týkají mnoha významných osob, zejména z nedemokratických zemí, mezi kterými se objevil Premiér ČR (dále také „AB“). Jedná se skutečně o jeho černé peníze, ale ve srovnání s některými diktátory jde o malou částku a nikdo ve světě neřeší „naše volby“ – jak on tvrdí. Probíhá celosvětová akce proti podvodníkům, kteří perou špinavé peníze.

Offshore nebo daňový ráj?

Záhadné pojmy? Ano i ne, nejde totiž o klasickou situaci využití země s výhodnými podmínkami pro daně (daňový ráj).

V případě AB jde o zatajení peněz, zapojil několik firem a států! Tento model se používá u výnosů z nelegálních činností.  Je zřejmé, že realitní kanceláře neřeší zdroje kupujícího. Proč se AB rozhodl schovat 400 000 000 Kč? Nevíme, a on nám to nikdy neprozradí.

Daňová optimalizace?

Zde se nejedná o využití daňového ráje, ve kterém si každý občan ČR může zřídit firmu a jejím prostřednictvím podnikat. Cílem bylo peníze ukrýt. Proto AB zalhalPoslanecké sněmovně, když řekl: „Nemám žádné offshory…“.

Majetková přiznání?

S tím souvisí další lež pana AB. „Zapomněl“ tento majetek uvést ve svém povinně odevzdávaném majetkovém přiznání.

Vlastní peníze?

V roce 2017 se řešilo, zda měl pan AB dostatek finančních zdrojů na nákup korunových dluhopisů. Renomované dvě firmy zmapovaly, kolik peněz měl, ale je dnes jasné, že závěry auditů jsou nepravdivé, neboť jim pan AB nepřiznal, že vynaložil 400 miliónů korun (což je dnes prokázané).

Co bude dále?

Pana AB budou vyšetřovat příslušné orgány ve Francii a USA. Možná i v Česku

A naše „české“ peníze a daně?

Vrátíme se k titulku: O kolik přišel státní rozpočet na daních? Zatím nevíme.

Ve hře jsou totiž nestandardní vztahy v rámci skupiny Agrofert a samozřejmě daňová přiznání fyzické osoby AB (publikované odhady hovoří o úrocích ve výši statisíců eur ročně).

Naše RADA

Poslední osmá otázka: Jak je to s „našimi volbami“?

Vážení,

  • To opravdu záleží jen a jen na Vás, občanech České republiky!

A to je nakonec dobrá zpráva! 🙂

2 komentáře k “Naše „české“ peníze (a daně) a černých 400 000 000 Kč

  1. Paní Magdalena

    Stručný, jasný a výstižný přehled faktů a díky za to! I když bude AB obsáhle mlžit, nadávat a napadat, fakta nezmění a kéž už si to konečně přiznají i voliči Ano.

  2. ADKA Autor příspěvku

    ADKA
    Zítra doplníme INFO k přímým vazbám, jako příklad pro “nevěřící”, na zákon o daních z příjmů aj.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *