Osvobození pomoci (dary) v rodině

By | 4 srpna, 2022

Daň darovací je již dávno zapomenuta, ale pomoc v rodinách, tj. poskytování darů je stále samozřejmostí.🙂

A Daň z příjmů se neplatí?

ANO, ve většině případů tomu tak skutečně je!

Nicméně si u všech darů vždy zkontrolujte, zda jsou splněny poměrně jasné podmínky pro uplatnění osvobození od daně podle § 10/3/c ZDP, tedy u bezúplatných příjmů:

  • Od příbuzného v řadě přímé, ale také v tzv. linii vedlejší.

Daňové přiznání

Připomínáme, že osvobozené příjmy se neuvádí v daňovém přiznání a ani nezakládají povinnost ho podat.

Naše RADA

Nezapomeňte na oznamovací povinnost, hlášení darů v hodnotě více jak 5 000 000 Kč (§ 38v ZDP).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.