Náklady na audit jsou daňové?

Vytvořeno | Září 16, 2020

Řešíme, pro autora BLOGu, překvapivý dotaz:

  • Jedná se o náklady vynaložené na audit účetní závěrky v případech, kdy není audit povinný

Odpověď je totiž jednoznačná:

  • Samozřejmě jde o položku uznanou na dosažení, zajištění a udržení zdanitelných příjmů podle § 24/1 zákona o daních z příjmů. 🙂

Není vůbec podstatné 🙂, zda je povinnost auditu uložena právními předpisy, zpravidla zákonem o účetnictví – nebo si vedení účetní jednotky „pro sebe“, obchodní partnery, banky apod., nechá závěrku ověřit.


Naše RADA

V zákoně o daních z příjmů nehledejte konkrétní položky uznané/neuznané, v 99 % případů je posuzujeme podle obecných pravidel.

Jeden komentář k “Náklady na audit jsou daňové?

  1. Dotaz na BLOGu Post author

    Dotaz na BLOGu:
    Stačí zaúčtovat dohadnou položku?
    ADKA:
    ANO, viz zítřejší článek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *