Daň z neočekávaných zisků

Vytvořil | 17 května, 2024

Nelekejte se titulku, tato „mimořádná“ daň se týká skutečně jen vybraných poplatníků. Aby bylo jasné, kterých aktivit se dotkne, je k dispozici aktuální sdělení Finanční správy.

Zatřídění

Citujeme z této informace:

„Český statistický úřad na základě početných dotazů veřejnosti doplnil své původní stanovisko, zveřejněné na webových stránkách Finanční správy dne 8. 3. 2023, k otázce zatřídění některých ekonomických činností dle klasifikace CZ-NACE pro účely daně z neočekávaných zisků. Nyní publikovaný dokument  a zde provedené zatřídění důsledněji zohledňuje konkrétní poměry jednotlivých činností, náležitě respektuje detaily smluvních ujednání a jednotlivé v praxi zavedené obchodní modely.

S ohledem na konstrukci zákonné úpravy daně z neočekávaných zisků, která vyžaduje zatřídění jednotlivých ekonomických činností vykonávaných poplatníkem a nikoliv poplatníka jako statistické jednotky, vycházel při zatřídění Český statistický úřad pro účely této daně u jednotlivých rozhodných činností ze stavu, jako kdyby poplatník v daným moment vykonával pouze jednu činnost.“

Naše RADA

Nezapomeňte, jestliže se vás tato daň týká, že máte povinnost v zákonné lhůtě podat daňové přiznání k dani z neočekávaných zisků za zdaňovací období roku 2023 a včas uhradit tvrzenou daňovou povinnost!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *