KDY se NEmusí hlásit osvobozené příjmy?

Vytvořeno | 16 října, 2020

Tazatele trápí, zda mu hrozí sankce, když:

  • nepodal daňové přiznání za rok 2019,
  • protože neměl žádné zdanitelné příjmy v §§ 7 až 10.
  • a ani “Hlášení” osvobozených příjmů,
  • i když prodal nemovitost za 6 000 000 Kč.

Řešení

Je velmi jednoduché, povinné “udávání” se kvůli osvobozeným příjmům podle § 38v ZDP jsme již několikrát komentovali.


V tomto případě tato povinnost nevzniká🙂, neboť správa daní má samozřejmě přístup k informacím zveřejněným v katastru nemovitostí.


Naše RADA

Uvedený závěr vyplývá ze zákona. 🙂

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *