Opravy v DPH

Vytvořeno | 26 září, 2018

Mají různou povahu a řada daňových subjektů tyto problémy nyní řeší, neboť se často stává, že jste při zpracování aktuálního daňového přiznání k DPH – nyní za zdaňovací období srpen – objevili nějakou historickou nepřesnost. 🙃

Jaký je čas na opravy?

My se zaměříme na problém časové lhůty pro opravy základu daně.


V zákoně o DPH je v § 42/5 uvedeno, že „…opravu nelze provést po uplynutí 3let od konce zdaňovacího období, ve kterém vznikla povinnost přiznat daň…“.


Není však zcela jasné, jak se testuje zjištění objektivních skutečností a počítání lhůty.

Koordinační výbor (KOV)

Komora daňových poradců projednala s finanční správou tuto problematiku v březnu 2017.

Jestliže zjistíte nějaké nesprávnosti, budete na hranici výše uvedené tříleté lhůty, nastudujte si vzorové případy z jednání KOV.


Možná zjistíte, že máte ještě čas na provedení opravy. 🙂


Další informace naleznete v námi již publikovaných článcích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *