Převod daňové ztráty je možný

Vytvořeno | 15 července, 2021

ALE, musíme si titulek doplnit, nejde nám o retroaktivitu u téhož poplatníka, ale standardní možnost využít daňovou ztrátu, dřívější, v budoucím období.

Automat 5 let?

Určitě buďte obezřetní, sice platí, že na uplatnění daňové ztráty máme podle § 34/1 ZDP pět let (…pět zdaňovacích období…), ALE…

Dojde-li totiž ke skutečnostem uvedeným v § 38na ZDP, nelze 🙃, byť existující ztrátu využít.

Jde o situace, kdy se změní vlastnická struktura:

  • „…dojde k podstatné změně ve složení osob…“ („vlastníků“).

Naše RADA

Přes výše uvedené máme pro vás dobrou zprávu, pokud současně nebyla změněna činnost daňového poplatníka – kritérium je „…nejméně 80 % tržeb…“, ztrátu lze uplatnit! 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *