Prodej nebytových prostor a osvobození od daně

Vytvořeno | 26 března, 2020

Aktuální dotaz je srozumitelný:

  • „…Jsem spoluvlastníkem z jedné třetiny nebytových prostor (prodejna náhradních dílů na auta) a chci prodat svůj třetinový podíl jednomu ze spoluvlastníků. Podléhá takový příjem z převodu spoluvlastnického podílu dani? Pokud ano kolik procent se platí?“

Řešení

Časový test pro osvobození od daně je podle § 4/1/b pět let. Podle doplňující informace: „Spolumajitelé jsme již 16 let.“, jsou podmínky pro osvobození splněné. 🙂


ALE…

Pokud byly nebytové prostory fyzickou osobou vloženy do obchodního majetku, časový test běží až od vyřazení této nemovité věci z obchodního majetku (OM)! 🙃


Naše RADA

Doplňme si, že podle § 4/4 zákona o daních z příjmů v OM nejsou položky v případě využívání paušálních výdajů. 🙂

Informaci, jak se takový příjem případně zdaní, si uvedeme příští týden.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *