Musí Fyzická osoba podat DP za loňský rok?

Vytvořeno | 31 března, 2020

Titulek si přeložíme, kdy vzniká povinnost podat daňové přiznání?

Zákon

Přesný popis obsahuje § 38g ZDP.

Výklady

K této problematice je například doplňujícím zdrojem informace zveřejněná na webu Finanční správy.

Dotaz Podnikající FO

Odpovídáme na konkrétní dotaz.


Sice fyzická osoba v loňském roce prakticky nepodnikala, dosáhla pouze “zisku” ve výši 10 000 Kč, musí podat daňové přiznání. 🙃

Nelze se odvolat na max. limit příjmů 15 000 Kč, podle § 38g/1 ZDP, neboť v zadání dotazu je doplněna informace, že poplatníkovi vznikla daňová ztráta! 🙂


Naše RADA

Nejste-li si jisti, nahlédněte do dalších našich publikovaných článků. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *