Úroky hypoteční a komplikovanější případy (1)

Vytvořeno | 11 dubna, 2018

Významnou nezdanitelnou část základu daně poplatníků daně z příjmů fyzických osob představují úroky hrazené u hypotečních a jiných úvěrů. 🙂

Kontrola podmínek

Nutné je však velmi obezřetně zkoumat, jestli jsou či nejsou splněny všechny podmínky dané zákonem o daních z příjmů, což potvrzuje další aktuální dotaz na BLOGu.

Dotaz na BLOGu

  • Poplatník FO si na pořízení bytu vzal – jak také dnes jinak – hypotéku a odečítal úroky z úvěru od základu daně.
  • Oženil se, proto se rozhodl byt prodat a pořídit si nový.
  • Z peněz z prodeje a z další hypotéky uhradil cenu za nový byt.

Otázkou je:

  • Může si fyzická osoba v letošním roce uplatnit úrok z původního i nového úvěru?

Řešení

Domníváme se, že ANO. 🙂


Postupuje se podle §§ 15/3 a 15/4 zákona o daních z příjmů:

  • Mimo jiných podmínek je základní, že jde o zajištění bytové potřeby poplatníka!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *