Daň z příjmů a vklad do svěřenského fondu

Vytvořeno | 19 dubna, 2018

Reagujeme na aktuální dotaz na BLOGu.

Fyzická osoba část svého majetku vkládá do svěřenského fondu a ptá se, jak se tato situace posuzuje z pohledu daně z příjmů.


Nemáme k dispozici žádné další informace, a tak můžeme velmi rychle dotaz zodpovědět.


Řešení

Použijeme totiž platné znění zákona o dani z příjmů.


Podle ustanovení § 21f/1 ZDP se na tyto vklady pohlíží stejně jako na vklady do obchodní korporace. 🙂


A co daň z přidané hodnoty?

Pro oblast daně z přidané hodnoty doplňujeme, že zákon byl novelizován a ve výčtu zdanitelných plnění byl upraven text § 13/4/d:

  • bylo vypuštěno do „obchodní korporace“.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *