Služby architekta do zahraničí

Vytvořeno | 24 dubna, 2018

Navazujeme na krátký a jasný dotaz na BLOGu:

  • Jak se mají fakturovat služby architekta prováděné českým plátcem pro slovenského partnera, je-li nemovitost umístěna v Bratislavě? 🙂

Jaká je odpověď?

Doplníme si několik základních informací. Předpokládáme, že:

  • Služby poskytuje skutečně český subjekt, plátce DPH, který nemá na Slovensku sídlo, místo podnikání nebo provozovnu pro účely DPH.
  • Slovenský partner je osobou povinnou k dani v SK.

Reverse charge

ANO, uplatní se přenos daňové povinností. Místo plnění se stanoví podle § 10/1 zákona o DPH na Slovensku.


Faktura bude v úrovni bez daně z přidané hodnoty a daň přiznání na Slovensku příjemce plnění.


Nárok na odpočet DPH?

ANO, český plátce uplatní u souvisejících přijatých zdanitelných plněních nárok na odpočet DPH podle standardních pravidel. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *