(Ne)povinné časové rozlišení?! A „výjimka“ pro Fyzické osoby!

By | 3 prosince, 2021

Doplňujeme krátce včerejší článek – je přesný, opravdu se při splnění podmínek daných Českých účetním standardem č. 019 nemusí účtovat časové rozlišení.

Na aktuální dotaz odpovídáme v závěru příspěvku.

Směrnice

Co je třeba? Určitě si pravidla sepište do své vnitropodnikové směrnice.

Jedná se o stanovení limitu – co je ve Vaší účetní jednotce nevýznamnou položkou. A časově se nerozlišují, rozhodnete-li se tak, opakující se položky.

A daň z příjmů?

Respektuje účetnictví, viz například § 23/1 zákona o daních z příjmů. 🙂

Texty ve starém Pokynu D-22 jsou totiž nepřesné. 🙃

ALE…

Naše oblíbené v účetnictví a daních.

Samozřejmě se časově musí rozlišovat například nájemné u finančního leasingu, ač se z povahy věci jedná o opakující se částky.

Naše RADA

Nezapomeňte, že u fyzické osoby s daňovou evidencí také uznáme jen časově rozlišené nájemné (úplaty) u finančního leasingu, a to podle § 24/2/h ZDP! 🙃

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.